Прибирання в домі: прості поради для порядку

Для кожної господині дуже гостро стоїть питання порядку в домі. Коли оселя прибрана, а в повітрі відчуваються приємні аромати домашніх страв, тоді все навколо наповнюється таким домашнім затишком, і час ніби зупиняється. Кажуть, що «обличчя хазяйки» дому видно з порогу. А й справді, у справжньої господині, починаючи з порогу, все має охайний вигляд, й всі речі знаходяться на своїх місцях. До речі, аби кожна річ у вашому домі мала своє місце, таке місце, іноді, необхідно створити. Використовуйте зручні органайзери для зберігання різних дрібниць. Це можуть бути кошики, коробки. Зробити органайзер можна своїми руками. Для цього можна використовувати будь-які підручні матеріали: картон, текстильні матеріали, порожні пластикові пляшки. Наприклад, для виготовлення підвісного органайзера можна купити мішковину, яка одночасно може стати декоративним предметом в домі. Полотно з пришитими кишенями можна використовувати для зберігання щіточок, мочалок, серветок.

товари для дому


Враховуючи стрімкий темп сучасного життя, коли жінки працюють на рівні з чоловіками, а іноді й вдвічі більше, на вирішення домашніх справ нерідко бракує часу. Після активного робочого дня, повертаючись додому пізно ввечері вже не до готування й прибирання. Що ж в такому разі залишається робити? Витрачати такі довгоочікувані вихідні дні на безкінечне миття, чищення, прання, готування й так далі? Зовсім не обов’язково! Краще витрачайте свої вихідні на спілкування з рідними та друзями, влаштовуйте собі приємні миті, відпочивайте в решті решт, а ми поділимось з вами простими порадами, як не перетворити своє життя в постійне прибирання.
Зональне прибирання
Намагайтесь не залишати вирішення всіх побутових задач на один день: це дуже виснажує й забирає багато часу. Спробуйте застосувати метод зонального прибирання. Він полягає в тому, що на прибирання кожної окремої зони в домі виділяється певний день або час. Це досить не типовий метод, й до нього потрібно звикнути. На початку тестування такого методу можна спробувати використовувати, так званий, time-календар. Виготовити такий календар можна власноруч й причепити магнітами на холодильник. Можна робити записи в паперовому або електронному блокноті, використовуючи нагадування.
Є ще один варіант зонального прибирання. В цьому випадку розділення ведеться по типу роботи. Наприклад, сьогодні ви працюєте з пилососом та шваброю. Завтра прибираєте пил та обробляєте спеціальними засобами по догляду дерев’яні скляні, металеві поверхні (меблі, побутову техніку). Наступного дня займаєтесь прибиранням ванної кімнати, душової й так далі.
Переваги методу зонального прибирання:

  • економія часу;
  • ефективне використання часу;
  • контроль стану кожної зони;
  • зручне планування дня.

Крім того, що таке прибирання займає небагато часу, до того ж, витрачений вами час буде максимально ефективним. Це пов’язано з тим, що ви будете приділяти увагу певній зоні, не розпиляючись на інші справи, які нерідко відволікають від якісного прибирання.

товари для дому


Від генерального прибирання до базового підтримування порядку
Особливість генерального прибирання всім відома змалку. Традиційно, з приходом весни, кожна радянська сім’я влаштовувала генеральне прибирання, під час якого, в буквальному розумінні слова, пил стояв стовпом. Цієї традиції більшість дотримується і сьогодні. Але, повертаючись до методу зонального прибирання, хочеться акцентувати на його очевидних перевагах, завдяки яким ви назавжди забудете про генеральне прибирання оселі.
Суть зонального методу полягає в тому, що після генерального прибирання вам не потрібно буде знову боятись приходу весни. Регулярне підтримування чистоти в результаті методу прибирання окремих зон, не дасть пилу та бруду накопичуватись в кожному куточку вашої оселі. Контроль чистоти – ось головна перевага зонального прибирання. А сучасні засоби для прибирання можуть ще більше облегшити завдання. Інноваційна меламінова губка, про яку ви очевидно вже чули, спроможна замінити десятки різних хімічних засобів для миття та чищення різних поверхонь. З її допомогою можна швидко та просто позбутись таких складних забруднень, як іржа, вапно, нагар, чорнило, фарба, клей та багато іншого.
Сподіваємось, наші поради стануть вам у пригоді, й ви назавжди забудете про втому від прибирання, а ваша оселя завжди буде чистою та затишною.

Наверх